Jakie szachy warto kupić?

Nie jest żadną tajemnicą, że w ostatnim czasie szachy bardzo mocno zyskują na swej popularności. Rozgrywki prowadzimy dosłownie wszędzie – w domu, na wycieczkach czy też w szkole. Ogromna popularność tej konkretnej gry powoduje, że na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele modeli zarówno pionków, jak i plansz. To wszystko powoduje, że wcale nie tak łato jest wybrać najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swoich potrzeb. Warto więc dokładnie zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami oraz z przeznaczeniem konkretnych modeli szachów. Tylko dzięki temu akcesoria sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.

Szachy klasyczne

Zdecydowanie największą popularnością wśród graczy cieszą się szachy klasyczne. Zostały one wykonane z bardzo wytrzymałego materiału, którym w tym przypadku jest mahoń. Dzięki temu zarówno plansza, jak i bierki mogą być użytkowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia. Zastosowane figury odznaczają się zatwierdzonym wzorem turniejowym przez Światową Federację Szachową. Są więc gwarancją autentyczności oraz profesjonalnego charakteru rozgrywki, nawet tej prowadzonej w domowym zaciszu.

Szachy klasyczne będą znakomite do użytku przez dzieci. Mogą stanowić także doskonały pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby. Znakomita jakość wykonania produktów sprawia, że akcesoria mogą być użytkowane przez długi czas, co oznacza, że stanowią inwestycję na wiele lat.

Szachy góralskie

W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem konsumentów cieszą się szachy góralskie. Produkty tego typu charakteryzują się ręcznie rzeźbionymi figurami oraz szachownicą z wypalanymi zdobieniami. Są dostępne w kilku wariantach rozmiarowych, dzięki czemu każda osoba może wybrać najwłaściwsze rozwiązanie dla swoich potrzeb.

Ogromną zaletą szachów górskich jest ich znakomity wygląd. Mogą być więc wykorzystywane nie tylko do gry, ale również do ozdoby salonu czy pokoju gościnnego. Będą również doskonałym pomysłem na prezent dla babci i dziadka. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że szachy góralskie są często wybierane przez zawodowych graczy jako dodatkowy zestaw. Świetnie nadają się bowiem do towarzyskiej gry w domu.

Szachy tradycyjne wypalane

Należy wspomnieć również o szachach tradycyjnych wypalanych. Akcesoria tego typu będą znakomite zwłaszcza dla osób, które poszukują efektownie prezentujących się produktów w korzystnej cenie. Charakteryzują się optymalnym rozmiarem, który umożliwia prowadzenie rozgrywki zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Modele tradycyjne będą więc znakomite dla początkujących.

Szachy magnetyczne

Nie każdy o tym wie, ale na naszym rynku dostępne są również szachy magnetyczne. Są one doskonałe do wykorzystania w czasie dłuższej podróży na przykład samochodem, autobusem czy pociągiem. Dzięki magnesowi umieszczonemu w planszy oraz u podstawy bierek, figury stabilnie trzymają się na polu gry, co uniemożliwia ich przypadkowe przesunięcie lub nawet upadek. Cechą charakterystyczną tego typu produktów jest ich stosunkowo niewielki rozmiar dochodzący do około 28 centymetrów. Zmieszczą się więc w każdej torbie podróżnej. Szachy magnetyczne będą doskonałym pomysłem na prezent dla każdego zapaleńca rozgrywki. Dzięki temu możliwa staje się gra w niemal dowolnym miejscu, w którym się znajdujemy. Akcesoria sprostają więc oczekiwaniom zarówno amatorów, jak i zawodowych graczy, którzy chcą trenować w każdym momencie.

Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Warto w tym miejscu wspomnieć, że aby wybrać najwłaściwsze szachy dla siebie, należy zapoznać się przede wszystkim z jakością wykonania bierek. Powinny być one odpowiednio wyprofilowane i obciążone. Tylko dzięki temu będą we właściwy sposób leżeć w naszej dłoni, a to z kolei przełoży się na wysoki komfort gry. Profesjonalne figury powinny u swojej podstawy posiadać miękką filcową podkładkę. Spowoduje ona, że figury nie będą rysować planszy, a ponadto umożliwi prowadzenie rozgrywki nawet późnym wieczorem bez ryzyka przeszkadzania innym. Filc wygłuszy bowiem wszelkie uderzenia i przesuwania figur.